dradio.de

http://www.dradio.de/dlf/sendungen/lyrix/1963710/


   LYRIX
31.12.2012
Lyrix-Logo (Rys.: dradio.de)

"lyrix" 2013: Liryka współczesna w muzeum

W styczniu 2013 rusza "lyrix" do szóstej rundy współzawodnictwa. Tak jak w ubiegłym roku każdego miesiąca będziemy gościć zawsze w innym muzeum. W centrum uwagi w roku 2013 jest wyłącznie współczesna liryka.

Wspólnie z Niemieckim Związkiem Muzeów na rok 2013 wybranych zostało dwanaście interesujących i frapujących eksponatów różnych muzeów z całych Niemiec. Tematy poszczególnych miesięcy odnoszą się do tych eksponatów jak i do tematycznie pasującego współczesnego wiersza. Brać udział mogą uczniowie klas 5 do 13. Wiersze należy przysyłać jak dotąd pocztą E-Mail.

Dla nauczycieli oferujemy materiały dydaktyczne towarzyszące dwunastu poszczególnym tematom lub do dwunastu wierszy miesięcznego współzawodnictwa. Odpowiednio do współzawodnictwa "lyrix" organizuje w całych Niemczech warsztaty literackie, podczas których młodzież zbiera pierwsze doświadczenia w kreatywnym pisaniu ze znanymi autorami i może pracować nad własnymi tekstami. Zainteresowani uczniowie mogą dowiedzieć się na ten temat więcej pisząc na adres: info-lyrix@dradio.de

Za kilka dni rusza "lyrix" z tematem "Wiara" do następnej rundy. Więcej informacji na naszej stronie lub na Facebook [http://www.facebook.com/lyrix.wettbewerb].


 
Hilfe | Impressum | Kontakt